ČTVRTÝ ROČNÍK TVOŘÍME ZLÍN JE TADY

https://www.youtube.com/watch?v=nrHTroFI6zc&fbclid=IwAR3xMuSiYAv_OeqE5Bl4hSr1Ku4kBGCZmAkBg_9f2LurNURv8vR2xhW9PlE


Využijte možnost zapojit se do čtvrtého ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, který umožní realizaci drobných investičních projektů a oprav směřujících ke zlepšení podoby veřejných prostor "vnitřního Zlína". Návrhy projektů můžete podávat do 31. 5. 2021.Více informací na www.tvorimezlin.cz.

akt. 16. 4. 2021


Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s. - VYVRACÍME DEZINFORMACE

Máte ve svém okolí seniory, kterým chodí řetězové emaily (zejména týkající se migrace) a neumí rozpoznat, zda se jedná o dezinformace? Dejte nám kontakt! My se jim budeme snažit v pravidelných intervalech dopravovat objektivní informace, vyvracet fake news a poskytnout návod, jak hoaxy rozpoznat. Cizinci jsou často stigmatizování a vykreslování jako hrozba, a proto považujeme za důležité přinášet ověřené informace. ..


akt. 16. 4. 2021

Divadelní představení Senior bez nehod míří k vám.

V pátek 16. 4. 2021 ve 20:15 na Facebooku a Youtube SENIOR BEZ NEHOD.

Divadelní představení Senior bez nehod míří do vašich mobilů, tabletů a počítačů!
Už tento pátek ve 20:15 se na vás budeme těšit na našem online streamu, který proběhne na našem Facebooku a YouTube kanálu Senior bez nehod.
Připravili jsme si pro vás zábavné vzdělávací představení, kterým vás bude provázet moderátor Jiří Svoboda, herci Jaroslava Obermaierová, Jiří Štědroň a další hosté.

Představení můžete sledovat na:
Facebook: facebook.com/seniorbeznehod
YouTube: youtube.com/channel/UC2jBILaqBXI-BSVBTmgqVYg

Tak na viděnou v pátek,
Váš Senior bez nehod

akt. 15. 4. 2021DIAGNOSTICKÉ A PORADENSKÉ CENTRUM V OBLASTI PÉČE O NOHY

akt. 29. 3. 2021


VÝZVA MINUTA TICHA ZA OBĚTI PANDEMIE

V pondělí 22. března uplyne jeden rok od úmrtí první oběti pandemie v naší zemi.
V průběhu následujících dvanácti měsíců zemřelo v souvislosti s pandemií virového onemocnění covid-19 dalších více než dvacet tisíc našich spoluobčanů.
Webové stránky

akt. 17. 3. 2021


DLUHOVÉ PORADENSTVÍ SAMARITÁN

Již desátý rok funguje ve Zlíně sociální služba Dluhové poradenství Samaritán. Tuto službu provozuje Charita Otrokovice. Posláním Dluhového poradenství Samaritán je poskytovat odborné rady, pomoc a podporu lidem v nepříznivé sociální situaci spojené s dluhy. Služba je poskytována bezplatně.

Na dluhové poradenství se mohou obrátit lidé, kteří mají problémy s orientací ve své obtížné dluhové situaci. Příběh každého člověka je jedinečný, proto je přistupováno ke každému individuálně a s respektem. Službu využívají lidé, kteří si půjčili peníze a není v jejich možnostech tyto půjčky splácet. Často se dostávají do exekucí a tímto se zhoršuje jejich celková životní úroveň. Klientům je nabídnuto zmapování celkové dluhové situace a následně možnosti řešení. Klienti mohou využít služeb poradny při sepisování žádosti o splátkový kalendář, vyřizování osobního bankrotu nebo při komunikaci s insolvenčním soudem. Často využívanou službou je sepsání a podání návrhu na povolení oddlužení k insolvenčnímu soudu. Dluhové poradenství Samaritán má akreditaci z Ministerstva spravedlnosti k sepsání a podání návrhů na povolení oddlužení. Této služby využívají také starobní a invalidní důchodci. U starobních důchodců a invalidních důchodců druhého a třetího stupně je délka oddlužení zkrácena z 5 let pouze na 3 roky.

Jako příklad využití pomoci Dluhového poradenství Samaritán následuje příběh paní Evy.
Na poradnu se obrátila paní Eva s žádostí o sepsání a podání návrhu na povolení oddlužení. Měla dlouholeté dluhy, které nebyla schopna hradit. Paní Eva neměla ke svým dluhům k dispozici žádné dokumenty. Po podání informací, jakým způsobem lze zajistit exekuční příkazy a další dokumenty k pohledávkám, se podařilo potřebné dokumenty zajistit. Paní Eva přišla do poradny s obavami, styděla se za to, že má více jak 15 exekucí. Poté co zjistila, že ji v poradně čeká lidské a vstřícné jednání, obavy zmizely. Paní Eva byla vděčná za srozumitelné podání odborných informací ohledně průběhu procesu oddlužení. Oddlužení bylo insolvenčním soudem povoleno a paní je ráda, že existuje řešení, jak se dostat z dluhové pasti.

Před návštěvou poradny je potřeba telefonicky domluvit termín schůzky. V případě zájmu se kontaktujte na telefonním čísle 737 408 599. Další informace naleznete na www.poradnasamaritan.cz.

Autorkou článku je pracovnice Dluhového poradenství Samaritán ve Zlíně.
akt. 5. 3. 2021


NABÍDKA ONLINE KURZŮ
CHYTRÝ TELEFON, TABLET, NOTEBOOK, ANGLIČTINA

Jste doma a chybí Vám setkávání tak jako nám? Nechceme již čekat, až nám setkávání někdo povolí, ale chceme tomu jít naproti skrze programy k online setkávání určené. Připravili jsme proto první nabídku kurzů zaměřených na ovládání chytrého telefonu, tabletu či notebooku a také kurz angličtiny v různých pokročilostech.
Součástí každého kurzu bude úvodní lekce zdarma, při které se účastníci naučí pohybovat v online prostředí a programu, ve kterém bude vzdělávací kurz probíhat. Nejedná se o předtočená videa ani prezentace, ale o reálný čas s lektory, kteří pomůžou, vysvětlí a podpoří.
Nečekejme, až nám někdo umožní se setkat. Pojďme spolu být na dálku! 

akt. 23. 2. 2021V týdnu od 8. do 14. února probíhá Národní týden manželství

Pro letošní oslavu Týdne manželství vám ve spolupráci s partnery nabízí Nadační fond Credo motivační SMS výzvy, online aktivitu "Síla manželského slibu" a nabídku dotovaného párového poradenství. Manželé ze Zlína a okolí se mohou vydat na procházku kolem kostela na Jižních Svazích, kde pro ně bude připravena Cesta manželů.

Více o jednotlivých aktivitách se dozvíte na stránkách www.manzelstvivezline.cz nebo Nadačního fondu Credo.

akt. 3. 2. 2021

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY PROJEKTU POLITIKY STÁRNUTÍ MINISTERSTVA PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ

Senioři v krajích - web MPSV

akt. 26. 1. 2021


VIDEO Z MÓDNÍ PŘEHLÍDKY NEJEN PRO 50+

Video z Módní přehlídky nejen pro 50+  (24. září 2020)

BEZPEČNOSTNÍ TLAČÍTKA  (akt. 23. 10. 2020)

 - nabídka ze Senior Pointu Brno
                                    ↓↓↓

MOBILNÍ ROZHLAS MĚSTA ZLÍNA

Magistrát města Zlína spustil Mobilní Rozhlas - komunikační síť pro samosprávy a občany. Registrovat se můžete online na webu https://zlin.mobilnirozhlas.cz/ nebo přes aplikaci Mobilní rozhlas v telefonu, která je ke stažení zdarma.

NABÍDKA ZDRAVOTNÍHO CVIČENÍ OD NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

                                                           ↓↓↓

ZLÍNSKÁ PORADNA V OBLASTI PÉČE O NOHY NABÍZÍ SVÉ SLUŽBY ZDARMA

"Dovolujeme si vám nabídnout služby Poradny v oblasti péče o nohy, která je podpořena Magistrátem města Zlína a proto je tato služba pro občany Zlína bezplatná.
Zejména je důležité zkontrolovat stav nohou u předškoláků a dětí mladšího školního věku, kdy se dá ještě mnoho věcí zachránit. Chodí k nám však i senioři či pacienti s diabetem, kteří mají problémy s nohama a bolestivá chodidla. Přítomen v poradně je vždy i lékař ortoped a fyzioterapeutka."
akt. 22. 6. 2020

  ↓↓↓